Polska wersja jzykowa Angielska wersja jzykowa
###

Program

W pracy z małym dzieckiem najważniejszym zadaniem jest opieka i wychowanie. Nasi wychowawcy pracę w naszym przedszkolu traktują nie tylko jako obowiązek ale również jako misję i pasję. Harmonijny, wszechstronny i indywidualny rozwój dziecka jest możliwy w odpowiednich warunkach, we właściwie przygotowanym środowisku edukacyjnym. W naszym przedszkolu takie warunki panują.
Jasne, przestronne sale dydaktyczne,  jadalnia, higieniczne toalety przystosowane dla dzieci, przytulna leżakownia, duży plac zabaw, starannie przygotowywane posiłki oraz wyposażenie naszego przedszkola zapewnia warunki wszechstronnego rozwoju każdemu dziecku.
Profesjonalne wychowawczynie, nauczyciele i obsługa przedszkola, a także dobór programów wychowania przedszkolnego stanowią gwarancję osiągnięcia celów. Mając na uwadze stymulowanie indywidualnego rozwoju każdego dziecka oraz charakter grupy, wychowawcy dobierają spośród najlepszych programów te, które spełniają oczekiwania nauczycieli i rodziców, a przede wszystkim potrzeby rozwojowe wychowanków.

Nasze Przedszkole realizuje program wychowania przedszkolnego dla dzieci w wieku 3-6 lat oparty na serii „Razem w Przedszkolu”, który został opracowany przez Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne. Zajęcia programowe dostosowane są do wieku dziecka oraz jego indywidualnego rozwoju.

W grupie 5-latków zajęcia są prowadzone zgodnie z programem zerówkowym po to aby dzieci były jak najlepiej przygotowane do szkoły. Prowadzimy również grupę 2 latków według autorskiego programu. W pracy dydaktycznej korzystamy także z metody Dobrego Startu prof. Marty Bogdanowicz. Metoda ta rozwija funkcje, które biorą udział w nauce czytania i pisania. Jesteśmy również realizatorem międzynarodowego programu "Przyjaciele Zippiego", który promuje zdrowie psychiczne wśród dzieci.

Co miesiąc opracowujemy plan imprez przedszkolnych tzw. „karnet rozwojowy”, w ramach którego organizujemy wyjścia do kina, teatru, spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty i wszelkie inne formy, które wychowują poprzez sztukę, kształtuję poczucie patriotyzmu oraz postawę ekologiczną.

Dla chętnych dzieci prowadzimy zajęcia z religii.

Oferujemy również bogatą gamę zajęć dodatkowych:

  • język chiński
  • taniec towarzyski
  • innowacyjne sztuki walki "młodzi wojownicy"
  • "sensorki" - zajecia z integracji sensorycznej
  • "fitness dla dzieci"
  • ceramika
  • eksperymenty na wesoło


Aktualności

Promocja

 

 

grupa 2 latków

Zapraszamy do kameralnej grupy dla dzieci 2 letnich.  Wykorzystujemy własny autorski program pracy, który koncentruje się na wspieraniu rozwoju dziecka w zakresie strefy emocjonalnej, społecznej, poznawczej i fizycznej.

"Zerówka" już we wrześniu 2017

Prowadzimy nabór do zerówki na rok szkolny 2017/18. W pracy dydaktycznej korzystamy między innymi z metody Dobrego Startu, która rozwija funkcje niezbędne przy nauce pisania i czytania.

przedszkole dwujęzyczne Kabaty, Konstancin, Wilanów

Przedszkole językowe Świat Dziecka

 

Przedszkole dwujęzyczne podwórko

przedszkole Świat dziecka

Przedszkole Wilanów, Kabaty, Konstancin

 

czytaj więcej ...