###########

Kalendarium Wydarzeń

Przedstawienie ,,Podróż do Ekolandii”

13 września 2012 specjalnie dla Nas przyjechali aktorzy z Krakowa wystawić spektakl pt. " Eko - wypadki panny Agatki: Wyprawa do Ekolandii. Na przykładach znanych wszystkim bajek aktorzy pokazali, jak mogą potoczyć się losy bajkowych postaci, jeżeli nie zadbamy o ekologię. Przedstawienie było oprawione kilkunastoma piosenkami, w których nasze dzieci chętnie brały udział. Na koniec odbył się konkurs, którego celem było sprawdzenie wiedzy, jaką zdobyły dzieci w trakcie spektaklu. Naszym przedszkolakom poszło wyśmienicie!

Święto Plonów

27 września 2012 śpiewaliśmy  piosenki o jesieni, pustych polach, o zbieraniu plonów i pieczeniu chleba, opowiadaliśmy sobie o obfitości tej pory roku.

Dzień Chłopaka

30 września 2012 obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Chłopców. Tego dnia dziewczynki zorganizowały dla swoich kolegów z grupy przyjęcie a potem każdy z chłopców znalazł swoją podobiznę w pracy plastycznej, wykonanej przez koleżanki, zatytułowanej "Chłopaki z naszej paki czyli nasi koledzy z grupy".

 Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

27 września 2012 byliśmy na wycieczce w Centrum Nauki Kopernik, w  galerii dla najmłodszych ,,Galerii Bzzz”. Łapaliśmy owady i ryby w niezwykłą siatkę stworzoną z własnego cienia. Weszliśmy do wnętrza kalejdoskopu, żeby obejrzeć swoje zwielokrotnione odbicie oraz zobaczyć, jak zbudowany jest plaster miodu. Wycieczka była tak ekscytująca, że nasze Przedszkolaki zasnęły w autokarze podczas powrotu do przedszkola.

 Przedszkolny Bal Hallowen

6 listopada 2012 odbył się przedszkolny bal haloween, dzieci z pomalowanymi buziami szalały przy muzyce.

 Narodowe Święto Niepodległości

9 listopada 2012 dzieci rozmawiały  o naszej ojczyźnie, przypomniały sobie nasze symbole narodowe, słuchały hymnu i wykonamy wspaniałe flagi.

Wycieczka na pocztę

20 listopada 2012 byliśmy na wyciecze na poczcie. Dzieci poznały na czym polega praca na poczcie, podstęplowywały znaczki i rozmawiały z Panem listonoszem, który opowiedziały im o swojej pracy.

 Dni Honorowego Krwiodawstwa

22 - 26 listopada 2012 Dzieci dowiedziały się Co to jest krew? Jak powstaje? Czy można ją kupić w sklepie? Dlaczego niektórzy ludzie oddają krew? W tych poszukiwaniach towarzyszył nam nasz przedszkolny Mis Anatol.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

19-24 listopada 2012 W naszym przedszkolu przez cały tydzień Miś był honorowym gościem. Na początku Miś razem ze swoją znajomą Panią doktor opowiedział nam co robić aby być zdrowym. W zamian za to dzieci zaprosiły Go do wielu zabaw: plastycznych, kulinarnych, a na koniec urządziły mu wspaniały bal  urodzinowy.

Andrzejki

29 listopada 2012  Dzieci  wspaniale się bawiły robiąc wróżby z cienia wosku.

Święty Mikołaj w przedszkolu!

5 grudnia 2012 odwiedził nasze przedszkole Św.Mikołaj. Przyniósł masę wspaniałych  prezentów a dzieci były zachwycone. Św. Mikołaj opowiedział o zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych.

Wigilia Seniora w Bielawie

15 grudnia 2012 Nasi najmilsi wystąpili na wigilii dla starszych mieszkańców Bielawy oraz władz gminy Konstancin.  Widownia była zachwycona występem naszych Przedszkolaków, po przedstawieniu nasze przedszkolaki wręczyły Pani Sołtys oraz Panu Burmistrzowi  piękne szopki, które sami wykonali. Po przedstawieniu dzieci zwiedzały remizę strażacką i były zachwycone wozem strażackim! Każdy musiał założyć kas strażackiJ

Nasze Jasełka

19 grudnia 2012 Dzieci z naszego przedszkola wystawiły dla rodziców Jasełka, była prawdziwa atmosfera świąt, pyszne potrawy wigilijne i kolędy.

„W kosmosie”

7 - 11 stycznia 2012 odbyliśmy podróż kosmiczną, aby odkrywać i poznawać Kosmos. Oprócz zabaw ruchowych, oglądania bogato ilustrowanych albumów dzieci samodzielnie wykonały makietę kosmosu, zbudowały rakietę, ulepiły kosmitów z plasteliny i wymyśliły dla nich statki kosmiczne.

 „ Czy to luty czy to maj o przyrodę zawsze dbaj”

15 stycznia 2013 w myśl tej zasady cały rok uczyliśmy się dbać o przyrodę. W tym miesiącu poznaliśmy sposoby wytwarzania energii elektrycznej. Dzieci dowiedziały się do czego służy prąd oraz jak oszczędzać energię.

Lekcja Golfa

17 stycznia 2013 odbyła się w naszym przedszkolu lekcja golfa. Przyjechali do nas wspaniali instruktorzy którzy stworzyli w naszej sali prawdziwe pole golfowe.

Poznajemy i uprawiamy sporty zimowe

28 stycznia - 1 lutego 2013  W tych dniach urządziliśmy zabawy na śniegu. Poznaliśmy różne sporty zimowe. Przedszkolaki ubrane w cieplutkie ubrania wyruszyły na podwórko, by dać się ponieść zimowym szaleństwom, lepiliśmy bałwany, i bawiliśmy się w naszym śnieżnym iglo!

Dzień Babci i Dziadka

31 stycznia 2013 odbył się uroczysty Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki specjalnie na tę okazję same upiekły wspaniałe ciasteczka serduszka z marmoladą, które później wręczyły swoim ukochanym Dziadkom. Dzieci przygotowały piękne przedstawienie a Dziadkowie mieli łzy wzruszenia w oczach…

,,W karnawale same bale

 4 - 8 luty 2013 Dzieci zapoznały się z strojami i tradycją karnawału. Projektowały stroje karnawałowe oraz tworzyły maski i kapelusze.

Wycieczka do Muzeum Techniki

5 lutego 2013 byliśmy na wycieczce w Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki.

Obejrzeliśmy wszystkie auta z filmów Disneya m.in. Złomek i Zik Zak Maquin. Dzieci były przeszczęśliwe gdy wsiadały do samochodu Flinstonów.

,,Wielki bal karnawałowy”

9 lutego 2013 odbył się Bal Karnawałowy, wodzirejem całej imprezy był szalony Tygrysek. Było dużo muzyki, konkursów, tańca, malowania twarzy i przede wszystkim wyśmienita zabawa!

,,Tutaj loczek, tam warkoczyk”

11 - 15 luty 2013 W tym czasie nasze przedszkolaki zapoznawały się z zawodem fryzjera, bawiliśmy się w fryzjera, był brokat we włosach i szalone fryzury. Nasze przedszkolaki mają niesamowita wyobraźnię!

  ,,Dzień Przyjaźni i Miłości”

14 lutego 2013 Dzieci obdarowywały Walentynkami osoby lubiane i kochane.

W świecie dźwięków

18 - 22 luty 2013 Przenieśliśmy się do świata dźwięków. Dzieci poznawały różne instrumenty. Pan Michał przywiózł  do przedszkola przeróżne instrumenty muzyczne, aby dzieci mogły doświadczyć różnych dźwięków. Zrobiliśmy na koniec oryginalne prace plastyczne o tematyce muzycznej.

Mały Europejczyk

25 - 28 luty 2013 Dzieci poznały flagę Unii Europejskiej, którą wspólnie namalowały oraz  flagę Hiszpanii. Zapoznały się z wieloma słynnymi miastami i innymi pięknymi zakątkami Hiszpanii. Bawiliśmy się w torreadora i byka i poznaliśmy podstawowe słowa: proszę, dziękuję, witam, przepraszamJ

,,Tydzień Bajkowy,,
4 - 8 marzec 2013 W tym tygodniu staraliśmy się o rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci, zachęcać do uważnego słuchania czytanych bajek, wdrażać do poszanowania książek, stwarzać okazję do zaprezentowania znajomości literatury przez dzieci. Dzieci wykonały piękne, kolorowe prace plastyczne prezentujące różne bajki.

 ,,Dzień kobiet,,

8 marca 2013 chłopcy zorganizowali dla swoich koleżanek z grupy przyjęcie, a potem narysowali ich sylwetki. Każda dziewczynka musiała rozpoznać siebie w pracy plastycznej pt. ,,Dziewczyny - cud maliny,,

Tydzień Fryderyka Chopina pod  hasłem ,,Fortepian Chopina wciąż gra,,

11 - 15 marca 2013 Dzieci poznały postać Fryderyka Chopina, miejsce, w którym się urodził, nazwy utworów, które komponował i lubił, znaczenie słów: pianista, kompozytor konkurs chopinowski. Na koniec tygodnia nasze dzieci zostały znawcami muzyki klasycznej w wykonaniu Chopina.

 ,,Myszka Norka,, w przedszkolu

11 marca 2013 zawitała do nas Myszka Norka, która jest postacią budzącą niebywałe zainteresowanie wśród dzieci. Myszka Norka rozmawiała z Dziećmi o przyjaźni, o tym co to takiego zaś później zainicjowała zabawy, które miały pokazać na czym polega przyjaźń. Dzieci bawiły się z chustą w przeróżne zabawy a na koniec każdy nasz przedszkolak został odznaczony orderem Myszki Norki.

Wielkanocne Warsztaty Plastyczne

20 marca 2013 odbyły się warsztaty wielkanocne dla naszych przedszkolaków i Rodziców, malowaliśmy wspólnie styropianowe jajka i króliczki, zajadaliśmy się świątecznymi ciastami a na koniec dzieci szukały przysmaków ukrytych przez zajączka!

,,Tydzień kultury włoskiej ,,

18 - 22 marca 2013 Poznaliśmy położenie geograficzne Włoch, dowiedzieliśmy się co to jest gondola, obejrzeliśmy taniec tarantella. Dzieci się zajadały pizzą, która przygotowaliśmy w naszej kuchni. Nauczyliśmy się podstawowych słówek włoskich tj.buongiorno! arrivederci! ciao! grazie!

Wycieczka do teatru Guliwer

25 marca 2013 pojechaliśmy na wycieczkę do Teatru Guliwer na przedstawienie pt.,,Lokomotywa”. Nasze przedszkolaki nie mogły oderwać oczu od spektaklu!

,,Mali Badacze"

2 - 12 kwietnia 2013 nasze przedszkolaki zamieniły się w małych fizyków. Poznając właściwości wody robiły mnóstwo eksperymentów, które pozwoliły im zrozumieć zjawiska zachodzące w otaczającym ich środowisku.

 Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia 2013 świętowalismy Światowy Dzień Zdrowia podczas którego dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o pracy lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Wspólnie zastanawialismy się, jak postąpić w razie wypadku czy zasłabnięcia.

,, Czy Pies to nasz przyjaciel?" Odwiedziny Dogoterapeuty

Odwiedził nad Dogoterapeuta z wspaniałym labradorem. Nauczył dzieci, jak unikać sytuacji ryzykownych z udziałem psa konieczności bronienia się przed psem oraz jak tworzyć satysfakcjonującą i komfortową dla obu stron relację.

,Zwierzęta w  gospodarstwie domowym"

16 - 19 kwicień 2013 Jest to cykl tematów poświęcony naszym czworonożnym ( i nie tylko ) przyjaciołom. Dzieci przekonały się jakie przyjemności daje nam obcowanie ze zwierzętami oraz jakie obowiązki należy wypełniać, aby nasz zwierzak czuł się kochany i zadbany.

Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia 2013 Dzieci segregowały smieci i sadziły drzewo. Prawdziwe z Nich zuchy!

,,Z wizytą u Królowej"

23 - 28 kwietnia 2013 Dzieci wyruszyły na wyprawę po Wielkiej Brytanii. Zapoznaliśmy się z flagą tego kraju, zwyczajami panujące na królewskim dworze. Zwiedzając ten kraj odkrywalismy jego skarby, zwyczaje, tradycję, najciekawsze miejsca.

Przedstawienie ,,O kotku i kogutku"

19 września 2013 odwiedzili nas aktorzy z Krakowa z przedstawieniem „O Kotku i Kogutku”. Bajka uczy rozsądku, ostrożności i posłuszeństwa. Uczy, że dobrych rad nie wolno lekceważyć.

W poszukiwaniu Jesieni

23 września 2013 obchodziliśmy Pierwszy Dzień Jesieni. Wszyscy razem wybraliśmy się na spacer, aby sprawdzić czy pojawiły się już oznaki jesieni. Do przedszkola wróciliśmy z pierwszymi jesiennymi skarbami.

Święto ,,Pieczonego ziemniaka"

30 września 2013 obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Z tej okazji wykonaliśmy kukiełki ziemniaczane oraz plakaty z jesiennych warzyw, liści i owoców. Zorganizowaliśmy również ucztę podczas której jedliśmy pyszne pieczone ziemniaki.

Wycieczka na Fermę Strusi

7 października 2013 pojechaliśmy na wycieczkę na Fermę Strusi. Dzieci miały możliwość poznania tych niezwykłych zwierząt. Poznaliśmy również inne zwierzęta żyjące w gospodarstwach agroturystycznych: konia, owce, kozę. Spędziliśmy aktywnie cały dzień na świeżym powietrzu, a na zakończenie Pan Gospodarz zaprosił nas na ciepły poczęstunek.

Pasowanie na Przedszkolaka

16 października 2013 odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Nasze dzielne przedszkolaki zaprezentowały podczas przedstawienia czego zdołały się już nauczyć w ciągu kilku tygodni pobytu w przedszkolu. Poradziły sobie rewelacyjnie!

Tydzień Ekologii

21 - 25 października 2013 rozbudzaliśmy wrażliwość ekologiczną poprzez różne kreatywne działania. Jesteśmy pewni, że wiedza ta zaprocentuje w dorosłym życiu i pozwoli na życie w harmonii z naturą.

„Zdrowo jemy bo rośniemy”

28 - 31 października 2013 realizowaliśmy tematykę dotyczącą owoców i warzyw. Panie nauczycielki zorganizowały wycieczki do środowisk przyrodniczych takich jak ogród warzywny. W przedszkolnych kącikach przyrody pojawiły się dorodne owoce i warzywa. Dzieci oglądały je, nazywały, segregowały, próbowały i wąchały. Przyrządziliśmy sałatki warzywne i owocowe pyszności.

 "Dzień Mrówki" - zapoznanie dzieci z życiem owadów

13 listopada 2013 odwiedziła nas Pani Biolog, która poprowadziła „zoo – terapię” w oparciu o relację człowiek - owad. Dzieci poprzez bezpośredni kontakt z okazami,  zapoznały się z ich charakterystyką. Podczas spotkania dowiedziały się, w jaki sposób obchodzić się z napotkanymi owadami,  przełamały własne lęki i obaliły mity na temat tych zwierząt. To nietypowe spotkanie z przyrodą na żywo uwrażliwiło przedszkolaków na otaczający je świat. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się: Czy owady potrafią uprawiać ogródek? Jaki owad podróżuje tysiące kilometrów? Dlaczego modliszka zjada samca po zakończeniu godów? Po co motylom perfumy?

,,Andrzejkowe czary- mary"

 29 listopada 2013 w naszym przedszkolu było magicznie. Dzieci z radością poznawały andrzejkowe tradycje. Różnymi sposobami odkrywały tajemnice losu. Za pomocą kart, monet rzucanych do wody, szczęśliwych liczb z kostki, wędrujących bucików, wszystko oczywiście z przywróceniem oka.

”Barbórka”

4 grudnia 2013 obchodziliśmy Barbórkę - święto wszystkich górników. Przypomnieliśmy dzieciom trudy i niebezpieczeństwa pracy górników, ich bogatą kulturę i piękne odświętne stroje.

Mikołajki

6 grudnia 2013 nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj - oczywiście ten najprawdziwszy:-). Przyjechał do nas ze wspaniałymi opowieściami ze swoich podróży i doświadczeń oraz z workiem prezentów.

Wycieczka do Manufaktury Cukierków

13 grudnia 2013 pojechaliśmy na wycieczkę do Manufaktury Cukierków, gdzie oglądaliśmy  pokazy ręcznego wykonywania cukierków,metodą z XVII w. Na koniec każdy przedszkolak dostał ręcznie wykonanego lizaka oraz torbę cukierków.

Bożonarodzeniowy Kiermasz

13 - 20 grudnia 2013 w naszym przedszkolu odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Dzieci od tygodni wraz z Wychowawcami przygotowywały świąteczne cudeńka, które w tych dniach ,,sprzedawały" swoim Rodzicom. Chcąc zaszczepiać w dzieciach empatię i poczucie odpowiedzialności za innych, wszystkie dary, które zebraliśmy podczas Kiermaszu przekazaliśmy potrzebującej Rodzinie, wskazanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej.

Jasełka

18 grudnia 2013 Dzieci wystawiły na swoich najbliższych przepiękne Jasełka.

Koncert „Opowieść Wigilijna”

7 stycznia 2014 w naszym przedszkolu odbył się koncert muzyczny „Opowieść Wigilijna” to widowisko wokalno – muzyczne, które w połączeniu ze słowem mówionym stworzyło niezwykłą opowieść o tematyce świątecznej i zimowej. Koncert wprowadził dzieci do świata fantastycznej, zimowej krainy, w której króluje Mikołaj. Utwory te były wykonywane zarówno w języku polskim jak i angielskim.

 „…Trzej Mędrcy od Wschodu przybyli, Gwiazda ich prowadziła…”

13 - 17 stycznia 2014 rozmawialiśmy o gwiazdach, planetach, podróżach w kosmos, próbowaliśmy znaleźć odpowiedź na pytanie,: „Dlaczego na Ziemi istnieje życie?, Co to jest Księżyc?, Jak w dzisiejszych czasach poznajemy kosmos?, poznaliśmy najpopularniejsze konstelacje gwiazd, a na koniec zbudowaliśmy własny statek kosmiczny!

 Aktualności

Carnival Promotion

Nursery Class
We would like to invite 2 years old children to join our cosy nursery class where we apply especially devised original curriculum. It focuses on supporting the child's emotional, social, cognitive and physical development.


Open Day 18.06

We would like to invite you to an Open Day at our kindergarten on the 18st of June 2016 (Saturday) from 11am - 1pm. The program includes activities and creative workshops for children and parents.


 

read more ...